Wesprzyj Nas

Do naszego Stowarzyszenia przynależą osoby w każdym wieku: dzieci, młodzież oraz ich dorośli przewodnicy. To prawdziwi harcerze, na których można „polegać jak na Zawiszy„. To ludzie z pasją, ideałami, którzy walczą, aby wygrać swoje życie. „Starajcie się zos­ta­wić ten świat choć trochę lep­szym, niż go zastaliście” – te słowa zostawił nam założyciel – sir Robert Baden-Powell. Nasi harcerze wprowadzają te słowa w czyn, budując świat braterstwa, pokoju, prawdziwej, nieegoistycznej, zdolnej do ofiary miłości. Zostań współtwórcą i miej swój choć skromny udział w tym wielkim dziele.

Jak możesz nas wesprzeć?

– Przekaż darowiznę, jednorazowo lub cyklicznie

Jeżeli chcesz wesprzeć działalność Skautów Europy w Polsce, przekaż nam darowiznę. To nie tylko ogromna pomoc, ale również podstawa do ulgi podatkowej – zgodnie z prawem darczyńca może odliczyć w zeznaniu podatkowym darowiznę: osoby fizyczne – do 6% dochodu, osoby prawne – do 10% dochodu. Aby przekazać darowiznę, wpłać dowolną kwotę na rachunek Stowarzyszenia z dopiskiem „Na cele statutowe”. Numer rachunku dla darowizn to: 91 1090 2590 0000 0001 2308 5636

– Przekaż 1,5% w rocznym PIT

Nr KRS: 0000089011
Nazwa: SHK „Zawisza” FSE (lub nazwa konkretnego hufca/jednostki, a w naszym przypadku będzie to 1 Szczep Tomaszowski, 1 Gromada Tomaszowska lub 1 Drużyna Tomaszowska)

– Przekaż produkt/sprzęt

Jest wiele rzeczy, które można nam ofiarować. Nasze jednostki potrzebują m. in. sprzętu kuchennego, pionierskiego, zaplecza medycznego czy też produktów spożywczych na wyjazdy, biwaki. Wiele sprzętu udało nam się już zgromadzić, jednak ciągły rozwój naszego środowiska z natury wciąż wymaga kolejnego doposażania. Dobra pomoc, to trafna pomoc, więc jeśli chcesz nam pomóc, zapytaj, czego możemy jeszcze potrzebować. Pomocny będzie kontakt z szefem jednostki, której chcesz pomóc.

– Zaangażuj się

Chcesz pomóc nam pozyskiwać środki na rozwój, wiesz do kogo powinniśmy się zwrócić o pomoc. Jeśli tak, to powiadom nas o tym. Możesz również pomóc osobiście, lub dołączyć do naszych szeregów. Nigdy nie jest za późno, by zostać Harcerzem – Skautem Europy!

– Podziel się wiedzą (Know-How)

Jesteś specjalistą z ratownictwa, łączności, wspinaczki, lub innej ciekawej techniki, którą chciałbyś się z nami podzielić nieodpłatnie. Zgłoś się do nas. Młodzi ludzie, ciekawi świata, przyciągani są jak magnes, przez każdego człowieka z pasjami i umiejętnościami. Może zyskasz bratnią duszę w swoich zainteresowaniach i pasjach, lub staniesz się czyjąś motywacją.

– Powiedz o nas znajomym

Im więcej osób o nas wie, tym lepiej! Pomagasz nie tylko wtedy, kiedy przekazujesz pieniądze ale także wtedy, kiedy opowiadasz o nas innym. Jeśli uznasz, że warto, abyśmy pojawili się jako żywe świadectwo naszej misji i drogi, skontaktuj się z nami.


Zebrane środki wykorzystujemy na organizowanie szkoleń dla nowych szefów, akcji informacyjnych na temat skautingu w nowych miejscach, druk plakatów, kalendarzy i ulotek oraz wsparcie nowych środowisk. Są to proste sposoby, które skutecznie przyczyniają się do tego, iż coraz więcej ludzi poznaje Skautów Europy, zakłada nowe środowiska skautowe i posyła dzieci do grup skautowych.

Bez Waszego wsparcie nie bylibyśmy w stanie znaleźć nowych wolontariuszy, wyszkolić i wspierać ich w roli szefa. Zaufanie, którym jesteśmy obdarzani przez Was i tysiące rodzin w Polsce, daje nam wielką motywacji do owocnej pracy na rzecz przyszłego pokolenia.