Uwaga! Poniższe przykładowe zdjęcia, są linkami do strony sklepu, gdzie można kupić daną rzecz.

KRONIKA WILCZKA
Każdy wilczek powinien posiadać swoją kronikę! Jest to gruby zeszyt formatu A5 w sztywnej okładce, w którym można zapisywać swoje wspomnienia, notatki ze zbiórek czy ważne informacje dotyczące życia gromady i technik harcerskich. Możesz do niej wklejać różne pamiątki – bilety, zdjęcia, kartki i inne drobne rzeczy, które będą przypominały Ci o wspólnych przygodach w gromadzie. Pamiętaj, że Twoja kronika świadczy o Tobie, dlatego należy prowadzić ją starannie, uzupełniać systematycznie i pilnować, żeby wyglądała dobrze i nie zniszczyła się. Taki zeszyt to także skarb! Zawarte w nim historie i porady, szyfry i inne ważne informacje mogą nieraz przyjść Ci z pomocą, gdy zawiedzie Cię pamięć.

SAKIEWKA SOBIERADKA
Pamiętaj, żeby mieć ją zawsze przy sobie! Taką sakiewką może być woreczek zapinany na zamek lub rzep, albo zawiązywany na sznurek, oczywiście z odpowiednią zawartością. Co do niej włożyć? Wszystko to, co może okazać się przydatne, czyli: notes i długopis – przydadzą Ci się, gdy będzie trzeba coś nagle zanotować, kawałek sznurka – około 3m, może Ci się przydać do związania czegoś, scyzoryk (po „Obietnicy” Wilczka) lub nożyczki – nigdy nie wiesz, kiedy trzeba będzie coś przeciąć, igłę, nitkę i agrafki – te trzy rzeczy pomogą Ci zreperować uszkodzone ubranie, zapałki i kawałek kory brzozowej – by w razie potrzeby rozpalić ognisko.
Miej sakiewkę sobieradka zawsze przy sobie, a na pewno nic Cię nie zaskoczy!

KSIĄŻECZKA MOWGLI
W książeczce znajdują się zadania i przydatne do ich zdania informacje. Rodzice i Stare Wilki zaliczają zadania, dzięki czemu wilczek widzi, że się rozwija i może złożyć Obietnicę Wilczka po zaliczeniu zadań Delikatnej Łapki, a następnie zdobywać gwiazdki, zaś potem sprawności. Dlatego bardzo ważne jest, żeby mieć książeczkę na każdej zbiórce, i pamiętać o przygotowaniu kilku zadań do zaliczenia.

ZADANIA, KTÓRE MOGĄ ZALICZYĆ RODZICE
Niektóre z zadań w Książeczce Wilczka wymagają pracy z domu. Wilczek może się umówić z rodzicami, że będzie je realizował np. przez tydzień, a wtedy tata lub mama mogą się podpisać. Te zadania to:

1) „Delikatna łapka
– Jesteś dzieckiem Bożym, zad. 2, 4, 5
– Starasz się być uczynnym, zad. 1, 2, 3, 4 (czyli wszystkie)
– Dbasz o swój rozwój, zad. 1, 2, 3
2) „Pierwsza gwiazdka
– Jesteś dzieckiem Bożym, zad. 1, 3
– Jesteś uczynny, zad. 1, 2
– Dbasz o swój rozwój, zad. 1
3) „Druga gwiazdka
– Jesteś uczynny, zad. 1

Zapraszamy do naszej Gromady każdego kto chce włączyć się do zabawy w Dżunglę.