• Serdecznie zapraszamy na wspólna Mszę Świętą!
  Zaproszenie
 • Czuwaj!

  Dżunglowe echo niesie dwie wieści!

  Akela

 • Nowości na naszej stronie oraz w szczepie…

  Czuwajcie

  Chcieliśmy poinformować jakie nowości pojawiły się na naszej stronie internetowej.

  Najważniejszą informacją jest fakt, że zarówno w gromadzie męskiej jak i żeńskiej mamy ustalony i opublikowany harmonogram zbiórek do końca roku 2022. To ogromny sukces dający rodzicom pewien komfort w planowaniu obowiązków domowych. Gromada męska podała nawet godziny zbiórek. W gromadzie żeńskiej o godzinach będzie informowała na bieżąco Akela za pomocą SMS (ważne aby przekazać prowadzącej numer telefonu rodzica np. za pomocą zakładki KONTAKT).

  Uaktualniona została GALERIA… Wgrane zdjęcia wilczków (chłopców), harcerzy, a nawet wędrowników. Ponad to uaktualniliśmy trochę części stałych strony: uzupełniona Biblioteka harcerza oraz zakładka o wędrownikach…

  A w szczepie tomaszowskim wiele się dzieje. Jesteśmy po rozpoczęciu roku pracy 2022/2023. Zakończyła się pielgrzymka wędrowników na Święty Krzyż. Na YouTUBE można znaleźć filmiki z konferencjami Krzysztofa Zanussiego oraz biskupa Marka Solarczyka. Drużynę harcerską rozbudowaliśmy do trzech zastępów – to ogromny sukces. Lada moment do harcerzy dołączy 5 wilczków.

  Przed nami spotkania z rodzicami oraz obrzędy związane z tworzeniem nowego zastępu (stare to BYK oraz LIS). Naszym duszpasterzem został ksiądz Włodzimierz Moraczewski z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Prosimy o objęcie księdza Włodzimierza modlitwą w intencji naszego duszpasterzowania.

  Od października rozpocznę wysyłanie e-maili z cyklu „Co w Szczepie piszczy…” 😉

  Serdecznie pozdrawiamy
  Ekipa Szefów szczepu tomaszowskiego

 • Zapraszamy na zbiórkę Wilczków z 2. Gromady Tomaszowskiej

  Czuwaj!
  Bardzo serdecznie zapraszam Wilczki na zbiórkę 2. Gromady.  Planuję zbiórkę na świeżym powietrzu, więc należy mieć ubiór adekwatyn do pogody 🙂 oczywiście nie zapomnijcie o założeniu pełnego mundu 🙂
  Jeśli będziecie na zbiórce, koniecznie potwierdźcie swoją obecność, wysyłając wiadomość do Akeli (510788781)
  Ze wszystkich sił!

 • Zbiórka Wilczków – Zbiórka integracyjna, zapraszamy wszystkich zainteresowanych Skautingiem!!!

  Zbiórka Wilczków (dziewczęta i chłopcy – w wieku 8-11 lat), oraz harcerze w wieku 12 – 17. Zapraszamy również chętnych rodziców , chcących zaangażować się w rozwój Skautingu żeńskiego i męskim w naszym mieście! Gorąco zapraszamy! Będzie coś na ząb oraz zapoznanie z naszą pracą, metodami, celem działania.

 • Zbiórka naborowa w parafii przy ul. Słowackiego

  Witajcie.

  W najbliższą sobotę 5 marca od godziny 8.00 odbędzie się zbiórka naborowa przy parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. słowackiego w Tomaszowie Mazowieckim. Jej zasadnicza część odbędzie zacznie się od godziny 9.00 na którą wszystkich zapraszamy. Od 8 Skauci będą pomagali przy pracach porządkowych w kościele i terenie wokół kościoła. Od godziny 9.00 zapraszamy na gotowanie na ogniu, budowę prostych konstrukcji drewnianych oraz harcerskie gry i zabawy. W trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się o naszej organizacji oraz przyłączyć się.

  Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na godzinę 9.00 w sobotę 5 marca do parafii przy ul. Słowackiego.

 • Spotkanie opłatkowe tomaszowskiego środowiska FSE

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe tomaszowskich Skautów Europy, które odbędzie się 19 grudnia o godzinie 11.00 przy parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim.

  W spotkaniu będą uczestniczyć: 1 Gromada Tomaszowska, 2 Gromada Tomaszowska, 1 Drużyna Tomaszowska, tomaszowianki z 2 Drużyny Skierniewickiej oraz krąg szefów naszego szczepu oraz szefowe nurtu żeńskiego z Tomaszowa. Ponadto serdecznie zapraszamy rodziców i rodzeństwo naszych Skautów.

  Plan spotkania będzie następujący:
  11.00 – Eucharystia (po Mszy zapraszamy do salki pod kościołem)
  12.00 – Przywitanie, modlitwa i dzielenie się opłatkiem
  12.30 – Poczęstunek i śpiewanie kolęd
  13.00 – quiz dla Skautów
  13.45-14.00 – Zakończenie

  Spotkanie ma charakter „koszyczkowy” – każdy coś przynosi na wspólny stół. Nauczeni doświadczeniem proponujemy przenieść: pierniki, ciasta, paluszki, krakersy, napoje.

 • Zapraszamy na zbiórki!